Domů Eurookna

Eurookna - okna na celý život

Okna jsou pro každého, kdo se rozhoduje pro stavbu domu nebo rekonstrukci bytu, jedním z nejdůležitějších prvků. Udávají tvář a charakter bydlení a správnou volbou velikosti, tvaru a typu okna lze mnoho zachránit nebo také mnoho pokazit. Věnujte jejich výběru proto velkou pozornost.

Proč děláme eurookna?

Jednoduše proto, že jsme přesvědčeni o jejich kvalitě.

Mnozí lidé však dosud zaměňují eurookno s prostým dřevěným oknem, jaké se používalo dříve. Tato okna se kroutila, nešla dovírat a o jejich tepelné izolaci nemohla být ani řeč. Oproti tomu eurookna jsou vyráběna z lepených lamel. Ta prostřední je vždy nastavovaná a je zoubkovaná tak, aby okno bylo konstrukčně pevné a stálé. Životnost se uvádí v případě smrkového dřeva, tedy nejměkčího materiálu, až sto let.

Důležitým faktem je pro nás i skutečnost, že estetické vlastnosti dřeva nelze nahradit žádným jiným materiálem. Dřevo je živý přírodní materiál, který je člověku přirozeně blízký, jeho struktura je jedinečná a jeho vlastnosti nenahraditelné. V neposlední řadě je třeba myslet i na to, že eurookna jsou zdravotně a ekologicky nezávadná.

Vyrábíme tyto varianty:

Euro 68 Standart-nejběžnější typ okna s izolačním dvojsklem,který ale svými vlastnostmi plně dostačuje pro naše klimatické podmínky a je cenově nejdostupnější.

Euro 78 Soft-jedná se o úplně nový typ okna s dvojitým těsněním,bezpečnostním kováním,hloubkou zasklívací drážky 23mm,kovací drážkou 24mm,možnost osazení izolačním dvojsklem,nebo trojsklem U=0,7W/m2K a podstatně vylepšeným odvodem vody přes okapnici Isar 25/24 F-TI.Jeho konstrukce a výborné tepelně-izolační vlastnosti ho předurčují pro použití do nízkoenergetických domů a splňuje také parametry programu "Zelená úsporám".

Euro 92 Soft-jedná se o nejlepší okno,které se dá dnes vyrobit,s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi,vhodné do pasivních domů a staveb s maximálními požadavky na prostup tepla.Osazuje se Izolačním trojsklem 4-16-4-16-4 U=0,5W/m2K.

Kování-u všech typů Eurooken používáme nejnovější typ kování se samoseřiditelnými rolničkami,zdvihači křídel a mikroventilací-výrobce:Siegenia-Aubi,typ TITAN AF.

Špaletová(dvojitá) okna-jedná se o okna vhodná pro rekonstrukce historických,či památkově chráněných objektů,kde lze použít vnitřní,či vnější izolační dvojsklo,pro zvýšení jeho tepelně izolačních vlastností.

Plastová okna nebo dřevěná eurookna?

O tom jaký materiál pro svá okna zvolíte jsou v mnoha ohledech rozhodující vaše představy. Základní dilema tu však bude stále: jsou lepší plastová okna nebo dřevěná eurookna.

Ačkoliv plastová okna zažívala svůj boom, především pro nižší cenu a bezúdržbovost, teprve zkušenosti s jejich dlouhodobým užíváním ukázaly  jejich vážné nedostatky. Jedná se především o skutečnost, že plastová okna podléhají rychlému opotřebení, dochází k nepříjemným barevným změnám, plast křehne a může i prasknout,nehledě na to,že plast je při změnách teplot nestálý(kroutí se)a pak se stane že okna netěsní,nebo jdou špatně zavírat.

Oproti eurooknům je však oprava plastového okna mnohem náročnější.

Pokud se tedy rozhodujete zda plastová okna nebo spíše eurookna zvažte, zda jsou pro vás důležitější nižší cena a bezúdržbovost, ale s rizikem krátké životnosti a nízké estetické úrovně, nebo okna s dlouhou životností a vysokým estetickým standardem za cenu poměrně jednoduché údržby.

 

Kontakt

Truhlářství Václav Lachout
Nedrahovice 15
264 01 Sedlčany
tel.:+420 606 502 922
+420 318 877 382
fax:+420 318 877 382
vaclav.lachout@tiscali.cz

IČO: 64759601
DIČ: CZ6904261144

Zelená úsporámPowered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.